1/16/2017

Pomysł na prezent dla Babci i Dziadka.

Szukacie pomysłu na prezent dla Babci i Dziadka? Ja też!
Dziadków niestety nie ma już na tym świecie, ale są Babcie, którym kupowanie prezentów jest niezwykle trudne. Jeśli nic się nie zmieniło to Babcia C większość prezentów, które dostaje trzyma w jednorazowych siatkach z wsuniętą w nie kartką z imieniem darczyńcy. Zastanawiacie się dlaczego? Przez wiele lat myślałam, że podpisuje prezenty żeby przez przypadek nie zwrócić ich osobie, od której dostała, a ponieważ nie jest z nich zadowolona to przekazuje dalej. Nic bardziej mylnego! Babcia C jest już jedną nogą w grobie (od chyba 15 lat), dlatego nie widzi sensu w używaniu nowych rzeczy. Po Jej śmierci prezenty mają trafić do osób, od których je dostała. Oczywiście nie dotyczy to czekoladek i kwiatków, dlatego są to chyba najlepsze prezenty. Zdarza się trafić w gust babci jakąś apaszką lub broszką, ale czasem myślę, że najlepiej kupić coś co mi się będzie podobało, bo jest szansa, że za jakieś 15 lat to do mnie wróci. Babcia ma już ponad 80, ale Jej tata żył ponad 90 i tyle samo (lub więcej) wróżę (i życzę) Babci.
Babcia I chyba nie trzyma prezentów w siatkach z imionami całej rodziny, ale też "kitra" wszystko po szafach. Kilka lat temu zrobiłyśmy zrzutę z kuzynkami na piękne, grube koce. Z tych, które leżały na łóżkach Dziadków wystawały nitki, a każda z osobna, wystająca i nie, wołała "chcemy na śmietnik, chcemy na śmietnik!". Babcia i Dziadek kocy nie wymienili, a po jakimś czasie Babcia oddała je kuzynkom. Dlatego od jakiegoś czasu w przypadku obu Babć ograniczam się do czekoladek, herbat, kwiatów, zdjęć w ramkach i książek. Ale Wy nie musicie :) Poniżej kilka propozycji prezentów dla Dziadków od Wnuków, którzy kupują prezenty. Bo jest też grupa wnuków, która robi prezenty (z racji wieku i faktu niezarabiania), ale o tej będzie jutro :)1 Kubek dla fana Misia Empik
2 Podkładki Spod Lady
3 Puszka na herbatę Fufurufu z 4 herbatą Krakowski Kredens
5 Zestaw ogrodowy dla Babci Chocolissimo
6 Narzędzia dla Dziadka Chocolissimo

1 Ciśnieniomierz RtvEuroAgd
2 Koc Upominki24
3 Fartuch kuchenny Home&You
4 Poduszka Artmini
5 Świątynie Świata Empik
6 Książka o Powstaniu Empik

To co kupujecie Babci i Dziadkowi?

Uściski,
Agafia

PS: Wpis nie powstał we współpracy z żadnym z wymienionych powyżej sklepów ;)
4 komentarze:

 1. My zrobiliśmy po raz drugi kalendarz ze zdjęciami wnuczków :-) Dziadek z babcią już dopytywali czy i w tym roku dostaną:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Poduszka ,,na zawsze razem" zdobyła moje serce, choć kupiłabym ją też nowożeńcom ;)
  My też jednej babci czekoladki kupujemy, a drugiej z kolei książkę. Swojej wysyłam po prostu kartkę. No i moje dzieci też już nie mają dziadków.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetna ta poduszka, chwyta za serce.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję! Każde Wasze słowo bardzo mnie cieszy i jest ogromną motywacją do dalszego pisania.

Copyright © 2016 Agafia J , Blogger