12/28/2013

Pamiętacie Twitty'ego?

Czas na relaks! Mieszkanie posprzątane, pranie zrobione, rozwieszone, 50(!) minut z hula-hopem też za mną - czas na leżenie do góry brzuchem. A ponieważ nie umiem leżeć do góry brzuchem to zaczynam od kubka herbaty, dwóch pepperkakorów (które pokazywałam tutaj KLIK) i siadam napisać ten post. Potem będzie czas na kreatywność.

Uwielbiałam kanarka Twitty'ego, dlatego popełnienie tej kartki było dla mnie przyjemnością. Kolorystyka bardzo tradycyjna, trochę brokatu, bo jak inaczej w święta!

Kartka i post nakłoniły do wspomnień... Pamiętacie ulubione bajki z dzieciństwa? Ja do dzisiaj uwielbiam Krecika, co część z Was pewnie zauważyła ;) Mieszkają u nas dwa krety - jeden w kuchni, pilnuje przypraw i właśnie tego mieliście okazję dostrzec na zdjęciach (na przykład tutaj KLIK), drugi siedzi na regale z książkami. Ale wracając do bajek... Pierwszą miłością był Bałwanek Buli, chociaż pamiętam go prawdopodobnie tylko dlatego, że miałam pościel z jego wizerunkiem.

Źródło: youtube.com
Potem były Muminki, Smerfy, Flinstonowie i Jetsonowie - tego nie muszę nikomu tłumaczyć. Uwielbiałam również Madeline. 


Za to nigdy nie lubiłam (nie krzyczcie) Gumisiów... Oczywiście nie dlatego, że były złą bajką... Byłam zwyczajnie przekorna, co zostało mi do dziś ;) Mam nadzieję, że moje dzieci będą miały okazję zobaczyć te bajki, bo zdecydowanie bardziej podobają mi się kreskówki z moich pierwszych lat, niż część "filmów animowanych" pokazywanych obecnie w telewizji. 

A Wy jakie bajki lubiliście? Polskie czy zagraniczne? Te z wieczorynki czy może pełnometrażowe?

Pozdrawiam i życzę udanego popołudnia! :)

Agafia

2 komentarze:

  1. Jak dla mnie Buli był jakiś taki dziwny, chociaż piosenkę pamiętam do dziś "Buli, Buli zostań razem z nami, Buli, Buli bardzo cię kochamy"... :) Ja lubiłam Muminki, Smerfy i Gumisie (w zerówce bawiliśmy się nawet w Gumisie - nie wiedzieć czemu byłam Bunią i robiłam sok z gumijagód). No i była jeszcze Brygada RR:) fajne czasy

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. O tak - Brygada RR :) Oglądałam nawet ostatnio ;) My bawiliśmy się w Muminki i ja byłam Małą Mi :)

      Usuń

Dziękuję! Każde Wasze słowo bardzo mnie cieszy i jest ogromną motywacją do dalszego pisania.

Copyright © 2016 Agafia J , Blogger